1200 Kalorilik Diyet Listesi

Zaman zaman fazla kilolara sahip olur ve bu kiloları verebilmek için hemen diyet yapma kararı alırız. Yeni işimizde uzun süre oturmaktan dolayı, hamilelik ve doğum sürecinden dolayı, strese bağlı yanlış yeme alışkanlıklarından ötürü formdan çıkarak kilo alır ve bu kiloları vermeye çalışırız. Kilo vermek için aklımıza gelen ilk iş ise diyet yapmaktır. Diyet yapmanın ne kadar zor olduğunu düşünür fakat bir azimle diyet yapmaya kendimizi şartlandırırız. Diyet yapmak konusunda kararsız kaldığımız kadar hangi diyeti yapmamız gerektiği konusunda da epeyce bir araştırma yapmak zorunda kalırız.

Öncelikle bilmemiz gereken sağlığımız açısından ve daha kolay kilo verebilmemiz açısından bize en sağlıklı diyet programını ancak diyetisyenimiz vermektedir. Bunun dışında bilinen alışagelmiş bazı diyet listeleride vardır. Kalorileri hesaplanarak hazırlanmış olan bazı diyet programları kalori miktarlarına göre kilo verme sürecinizin hızlı ya da yavaş olmasına sebep olur. Kalori miktarına göre hazırlanmış olan birçok diyet listesinden 1200 kalorilik diyet programını sizlerle paylaşacağız.

1200 Kalorilik Diyet Programı

Sabah Kahvaltısı:

– 2 domates ve 1 yumurta ile hazırlanmış menemen: 108 kalori

– 1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

– Yarım dilim az yağlı beyaz peynir: 30 kalori

Toplam sabah kahvaltısı;  193 kalori

Ara öğün:

– 3 diyet bisküvi; 50 kalori

– Yarım bardak süt; 60 kalori

Toplam; 110 kalori

Öğle Yemeği:

– 4 adet ızgara köfte: 240 kalori

– 1 bardak ayran: 76 kalori

– 1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

– Yağsız, tuzsuz, limonlu salata: 40 kalori

Toplam Öğle yemeği: 411 kalori

Ara öğün:

– 1 elma; 60 kalori

– Yarım bardak süt; 60 kalori

Toplam; 120 kalori

Akşam yemeği:

– 1 porsiyon etsiz sebze yemeği: 200 kalori

– 1 bardak ayran: 76 kalori

– 1 ince dilim kepek ekmek: 55 kalori

Toplam akşam yemeği; 331 kalori

Ara Öğün;

Yarım bardak tarçınlı süt; 60 kalori

Tüm Gün Toplamı; 1225 kalori

Tüm bu diyet programının dışında gün içerisinde bol su içerek, ödem atmaya yardımcı bitki çaylarını tüketerek ve spor, egzersiz ya da yürüyüş yaparak kilo verme sürecinizi hızlandırabilir ve kısa sürede ideal kilonuza kavuşabilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet, sağlıklı diyet, diyet programı, diyet nasıl yapılır, kalorili diyet, 1200 kalorilik diyet, düşük kalorili diyet programı, kilo verme yöntemleri, nasıl kilo verebilirim, zayıflama, diyet önerileri, sağlıklı diyet programı, kilo verme önerileri, kalori hesaplamalı diyet