Bira kilo aldırır mı?

Sağlıksız içeceklerden biri olan ve insan sağlığını olumsuz yönde etkilemesine rağmen birçok kişi tarafından tüketilen içeceklerden biride biradır. Alkollü içecekler sınıfında yer alan bira özellikle son zamanlarda çok fazla tüketilen alkollü içeceklerden biri olmuştur. İçki içmek denildiğinde aklımıza ilk gelen içecek bira olmuştur. Kimi insanlar için sağlıksız olan bira kimi insanlar içinse aksine sağlıksız olmadığı iddaa edilmektedir. Bu nedenle bira içmenin kilo üzerinde etkisi olup olmadığını birçok insan merak etmiştir.

Kimi kişilere göre bira içmenin kilo üzerinde bir etkisi olmadığı düşünülse de kimileri için bira içmenin kilo alma üzerinde doğrudan bir etkisi olduğu düşünülmektedir. Özellikle toplum içerisinde çok sık duyduğumuz kelimelerden biride ‘’bira göbeği’’ olmuştur. Ancak bazı kimseler bira içmenin göbek yapmadığını söyleseler dahi bira tüketmenin göbek yapma üzerinde etkisi olduğu doğrudur. Biraya genel olarak baktığımızda aslında besleyici özelliklere sahiptir. Avrupada 18. yüzyılda özellikle İngiltere krallığında halka bira dağıtılırdı. Bu nedenle içerisinde bulunan bazı maddelerin besleyici özelliği vardır. Bu besleyici özellikler ise kilo almak ve özellikle göbek bölgesinde ki yağlanmanın oluşmasında etkilidir. Bunun dışında kimi kişiler bira içtiğini ancak kilo almadığını ya da göbek bölgesinde yağlanma oluşmadığını söylerler. Bu durum ise tamamen tüketim sıklığına bağlıdır. Eğer keyif olsun diye ayda yılda bir bira içiyorsanız kilo almanız üzerinde direk etkisini görmeyebilirsiniz. Ancak gün aşırı ya da haftada birkaç seferden daha çok bira tüketen biriyseniz bu durumda kilo almanız kaçınılmaz diyebiliriz.

Yine en çok merak edilen konulardan biride biranın kalori miktarı olmuştur. Biraların kısaca kalori miktarlarından bahsetmek gerekirse Efes light 81 kalori, Efes şişe 139 kalori, Efes kuru 140 kalori, Tuborg gold 215 kalori, Miller 143 kalori, Efes dark 183 kalori, Efes light 81 kalori, Efes exstra 225 kaloridir.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

bira, bira içmek, bira çeşitleri, bira neyden yapılır, biranın içeriği, bira tüketmek, bira zararlı mı, biranın faydaları, bira kilo aldırır mı, bira kilo yapar mı, bira kaç kalori, bira içmek kilo aldırır mı, bira içmek kilo yapar mı, bira kilo aldırır mı, bira şişmanlatır mı, biranın etkileri