Cevizin Sağlığımıza Faydaları Neler?

Ceviz gibi sağlık açısında da faydalı olan pek çok besinin de aynı zamanda cilt içinde yararlı olduğunu da belirtti.

Sağlıklı ve kötü beslenmenin bütün vücudumuzu olumsuz etkilediği için de cildin de hızlı yaşlanmasına neden olacağını uzmanlar açıkladı. Tek yönlü beslenme çok yanlış ihtiyacınız olan bütün vitaminleri yeteri kadar almalısınız. Bu nedenle de  dengeli ve sağlıklı beslenmenizde de fayda var diyebiliriz. Sofranızda lifli gıdaların ağırlıklı olmasına da özen göstermelisiniz. Şekeri ve tuzu muhakkak azaltmalısınız. Sık sık sebze ve meyve tüketimini de ihmal etmeyerek vücudumuzun da ihtiyacı olabilecek besin ihtiyacını mümkün olduğunca karşılamalısınız. Sofranızda lifli gıdaların ağırlıklı olmasına özen gösterin. Şekeri ve tuzu muhakkak azaltmalısınız. Sık sık sebze ve meyve tüketimini de ihmal etmemelisiniz.

cevizin-sagligimiza-faydalari-5824450

A,E ve C vitaminlerini de sıklıkla tercih edebilirsiniz. E vitamini yaşlanmaya karşı en etkili vitaminlerden de biridir.  Hücre yenileyicidir ve hücrelerin daha uzun yaşamasını sağlamaya yardımcı olabilir. Ayrıca vücutta ki oksijenin de en iyi şekilde kullanılmasını sağlayabilir.

cevizin-sagligimiza-faydalari-5824453

E vitamini ceviz, fındık, fıstık tohumlar, soya, et  balık, yeşil yapraklı sebzeler ıspanak, kuşkonmaz, elma, yumurta ve tahıllarda mevcuttur. C vitamini de yaşlanmaya karşı savaş açar ve kırışıklıklarında oluşmasını azaltmaktadır. En çok yeşil biber, turunçgiller, çilek, domates, kivi ve maydanoz da yer almaktadır. Yine patates, yumurta, mantar, ayçekirdeği, balık sarımsak ve ette bulunan selenyum veya hücreleri korur ve güçlü bir antioksidandır. Yaşlanma 25 ile 30 yaş arasında da başlamaktadır.

cevizin-sagligimiza-faydalari-5824454

Bu yüzden de beslenmenize de dikkat etmeniz dışında da bu yaşlardan itibaren cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmenizde ve kullanmanızda fayda var diyebiliriz.

cevizin-sagligimiza-faydalari-5824455

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

cevizin sağlığımıza faydaları, cevizin faydaları nelerdir, ceviz nasıl tüketilmeli, ceviz ne kadar tüketilir, sağlıklı beslenme, düzenli beslenmenin faydaları