Cilt Bakımı İçin Önerilen Bitkisel Yağlar

Bitkisel yağlar, biberiye esansiyel yağlar, sedir ağacı esansiyel yağları, neroli esansiyel yağları ve rezene uçucu yağları da dahil olmak üzere birçok esansiyel yağ vardır. Lavanta, ylang ylang, ardıç, papatya, jojoba, buhur, kuşburnu çekirdeği ve ardıç meyvesinden elde edilen yağlar da cildi yumuşak, esnek ve sağlıklı tutmak için harikalar yaratır.

Bu çeşitli yağlar cilt bakım ürünleri için kullanılmaktadır. Çeşitli maske yapımlarında maske ürünlerinin içerisinde yer almaktadır. Zengin içerikleri ile cilde iyi gelmeleri amaçlanmıştır.

Çok çeşitli antioksidanlar, yaşlanma karşıtı, sıkılaştırıcı, nemlendirici, antibakteriyel, anti-enflamatuar ve gençleştirici özellikler sunan bu yağların her biri, cildiniz için benzersiz bir avantajlar sağlayan farklı bir aktif bileşen bileşimine sahiptir!

Bu çeşitli yağlardan biberiye ve jojoba yağlarının cilt için özelliklerine bakalım.

Biberiye Uçucu Yağı

Biberiye yağı, cildin içindeki doğal yağları dengelemeye yardımcı olur ve fazla kurumamasına neden olmadan yenilenir. Akne, beyaz kafa ve siyah noktaların uzak durmasını sağlayan antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir.

Jojoba Uçucu Yağı

E vitamini, B vitamini, bakır ve çinko içeren yüksek seviyelerde, jojoba esansiyel yağı cildi nemlendirmek ve iyileşmeyi kolaylaştırmak için mükemmeldir. E vitamini birçok farklı üründe ortak bir maddedir ve bir antioksidandır, kırışıklıklar, lekeler ve yaş lekeleri gibi yaşlanma belirtilerini giderirken, aynı zamanda nemi hapseden doğal bir yağ tabakası oluşturur.

Bu iki yağın ortak olarak birleştiği Black Mask cildiniz için önerilen ürünlerdendir.

Cildimizin ışıltısını yakalaması ve çeşitli cilt problemlerinden arınması için doğal çözüm önerilerine başvurulması sık olarak rastlanan bir durumdur.

Siyah maske için güvenilr bir site arıyorsanız: www.blackmasksatis.com  sizin için önerebilirim.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Black Mask bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız: black maske, black mask jeunesse, black mask nedir, black mask fiyat, black mask procsin, black mask gratis, black mask farmasi, black mask dc

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.