Deniz Yosunu Zengin Bir İyot Kaynağı mıdır ?

Deniz Yosunu Zengin Bir İyot Kaynağı mı ?

Deniz Yosunu Zengin Bir İyot Kaynağı mı ?

Günümüzde , deniz yosunlarının özellikle biyolojik kaliteyi artırmak toprak yapısını iyileştirmek amaçlı dünyanın bir çok bölgesinde kullanıldığını sizler için araştırdık.

Deniz Yosunu Zengin Bir İyot Kaynağı mı ?

Vücudumuza  en faydalı doğal bitkilerden biri olan deniz yosunu  Vücudun iyot ihtiyacını karşılayan en güçlü bitkilerden biridir.

Çiçeği olmayan bitkidir.yosun çeşitleri birden fazladır.örneğin yapraksı yosun , ipliksi yosun,mikroskobik yosun yosunlar deniz diplerinin yanı sıra nemli ağaçların gövde kısımlarında kaya diplerinde yetişmektedir.

sulu bölgelerde yetişir deniz yosunu küçük ve devasal boylara kadar uzayan bir bitkidir.alg deniz bitkileri için kullanılan genel ismi deniz yosunları olarak bilinir. kırmızı,kahve ve yeşil gibi çeşitli renklerde deniz kenarlarında sahil kenarlarında çokça görebiliriz.

denizlerde büyüyen deniz yosunu suda asılı büyür.dünyanın en büyük bitkilerinden dev  gibi daha büyük olanlar öylesine uçsuz bucaksız büyürler ve deniz altında kökleri olan bir su altı ağacı gibi dururlar rahatlıkla büyürler bulunduğu alana zarar verebilecek yabani otlardan farklı olarak deniz yaşamında adeta hayati bir rol oynarlar  eski antik çağlardan bu güne insanlar sağlık yararları sağlamak için güvenle kullanma sebebi olan antimikrobiyal özelliklere sahip olan deniz yosunu tarifsiz özellikleriyle tedavi edicidir.

deniz yosunu deniz sularından emilim sağladığı için   zengin bir iyot kaynağıdır. iyot insan hayatında en önemli besindir.Deniz Yosunu Zengin Bir İyot Kaynağı mı ?

Eczacılıkta sanayide tıpta kullanılan yosun çeşitleri  ülkeler arasında  yiyecek olarak tüketiliyor.

Birden çok faydası olan yosunların birde faydalarına bakalım hep birlikte !

Saçlara faydası olan yosunu saçları yosun eşliğinde yıkanmalıdır.Cilt maskesi olarak kullanılan yosun cildi onarır.Bağırsakta oluşan kurtlar için yosunu kısa süre haşlayarak tüketilmesi  gerekir.Zayıflatma özelliğine sahip olduğunu da unutmamak gerekir.Otlar ile beslenen balıklar deniz altında yaşamlarını deniz yosunu yiyerek devam ettirirler.vücudu temizler , diş sağlığını korur.

 

Bize bu kelimelerden ulaştınız.

deniz yosunu bitki besleme,deniz yosunu çeşitleri,deniz yosunu isimleri,deniz yosunu nasıl kullanılır