Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Birçok kişi fazlalıklarını vermek için mücadele verir. Kimi zaman ağır diyetler uygularken kimi zaman ağır ve zorlayıcı olan sporları yapmayı tercih eder ve biran önce fazlalıklardan kurtulmak isteriz. Bazen diyetimize odakların ve hiçbir şekilde diyetimizi bozmamaya gayret ederiz. Bazen de zorlayıcı giden diyet programında birkaç atıştırmalığın zararsız olacağını düşünür ve yemek isteriz. Bu kadar eziyetli diyet yaparken bazen yaptığımız yanlışlar diyetimizi olumsuz etkileyebilir. Diyetinizden en olumlu ve doğru sonuçları almak ise yine sizin elinizde. Diyet yaparken dikkat etmeniz gereken kurallara daha fazla dikkat ederek ya da yaptığınız yanlış beslenme yöntemleriniz düzelterek kısa zamanda diyetinizden verimli sonuçlar alabilirsiniz.

İşte Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Kurallar:

– Öncelikle en önemli kural kilo vermek istediğinizden kesinlikle emin olmak ve diyet süresince sabırlı olmaktır.

– Diyet yaparken diyet programının dışına çıkmamaya verilen ölçülerde tüketmeye dikkat edin.

– Diyet ölçüleri biraz küçük olacağı için yemekleri küçük tabaklarda yiyerek çok fazla yediğinizi hissedin. Büyük tabaklara az miktarda koyacağınız diyet yemeği gözünüze az görünecek ve size doyma hissi vermeyecektir.

– Atıştırmalıklardan uzak durun. Her ne kadar bazı besinler size kalori bakımından az sanılacak ve masum görünecek olsa da yaptığınız atıştırmalıklar kilo vermenize engel olacaktır.

– Dışarı çıktığınızda ya öğünlerinizi yanınızda götürün ya da öğünlerinizi dışarıda değil evinizde yemeye özen gösterin. Çünkü dışarıda yenilen hiçbir yemek her ne kadar diyet veya light denilsede evde hazırladığınız kadar sağlıklı olmayacaktır.

– Günde en az 10 bardak su için. Her öğünden önce 1-2 bardak su için. Öğün sırasında ve hemen sonrasında su içmeyin. Öğünden iki saat sonra içebilirsiniz.

– Daha çok sebze ağırlıklı beslenin ve yiyeceklerinizi kızartmak yerine haşlayarak ya da fırında pişirerek tüketmeye özen gösterin

– Öğün aralarında kilo verme ve yağ yakma özelliği bulunan kuruyemişleri ya da bitki çaylarını tüketmeyi tercih edin.

– Aç kalmamak için ve sağlıklı olması için çok düşük kalorili diyetleri tercih etmeyin.

– Mutfak masanızın üzerinde abur cubur yerine meyve bulundurun.

– Her ne kadar light ya da düşük kalorili olan diyet ürünleri bulunsa da bu yiyecekler yeteri kadar sağlıklı değildir ve bu ürünler ile öğün yapmanız oldukça yanlış olacaktır.

– İlk başlarda kilo verirken bir süre sonra metabolizmanız diyete alışmaya çalışacak ve kilo verme miktarınızda azalma olacaktır. Bu dönem içerisinde diyeti bırakmanız yanlış bir davranış olacakltır. Diyeti bırakmayıp devam etmeniz durumunda çok daha fazla miktarda kilo verebileceksiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet, sağlıklı diyet programı, diyet yaparken nelere dikkat etmeli, diyet yaparken yapılan yanlışlar, light ürünler, diyet ürünleri, sağlıklı diyet, diyet kuralları, diyet tavsiyeleri, diyet yaparken dikkat edilecekler, diyet önerileri, kilo verme, kilo kontrol, bölgesel yağlanma