Diyet Yapmadan da Kilo Verebilirsiniz

Fazla kilo problemi ve bu kilolar ile mücadele etme neredeyse birçok bayanın ortak problemlerinden biridir. Doğum sonrası alınan kilolar, yeteri kadar hareket etmeme, yanlış beslenme alışkanlıkları ve çok yemek yeme gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan fazla kilolar bir süre sonra başımıza dert olmuştur. Ancak fazla kilolarının farkında olan fakat bir türlü diyet yapmaya cesaret edemeyen birçok bayan vardır. Özellikle aç kalacağınız ve sevdiği yiyecekleri bir daha yiyemeyeceğini düşünen bayanlar bu nedenle diyet yapmayı adeta işkence gibi görürler.

Ancak diyet yapmak işkence çekmekten çok sağlıklı ve kalorisi düşük olan yiyecekler ile daha düzenli beslenmenizden ibarettir. Bu nedenle eğer diyet yapmak size zor geliyor ve bu nedenle bir türlü fazla kilolarınızdan kurtulamıyorsanız sadece bazı taktik önerileri uygulayarak hem istediğiniz yiyecekleri yiyebilir hem de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

İşte diyet yapmadan kilo vermenin püf noktaları;

–  Mutlaka az yemek yemeyi kendinize alışkanlık hale getirin ve sofradan tıka basa değil midenizde boşluk hissedecek şekilde kalkın.

– Ağırlıklı olarak sebze tüketin ve özellikle sebzelerinizi haşlayarak tüketmeye özen gösterin.

– Gün içerisinde bol su için. Günde 2 litre su içmek hem sindirimin hem de metabolizmanın hızlı çalışmasına ve dolayısıyla kilo vermenize yardımcı olacaktır.

– Kendinize daha fazla hareket alanı sağlayın ve günde en az yarım saat tempolu şekilde yürümeyi kendinize alışkanlık haline getirin.

– Fast-food, hazır ve konserve ürün tüketiminden vazgeçin ve mevsiminde taze olan sebze ve meyveleri tüketin.

– Evde uygulaması basit olan ve özellikle bölgesel yağlanmanızın olduğu bölgeleri çalıştıracak egzersizleri yapın.

– Asansör yerine merdiven, taşıt yerine yürümeyi tercih ederek daha fazla kalori yakmayı sağlayın.

– Yiyeceklerin kalorilerini mutlaka kontrol edin ve daime kalorisi düşük olan yiyecekleri tüketmeyi tercih edin.

– Sık ama az az yemek yemeye alışın. Günde 3 ana ve 2 ara öğün yapın fakat öğünlerde kullandığınız porsiyonları olabildiğince küçük tutmaya çalışın.

– Akşam 7’den sonra hiçbir şey yemeyin ve sadece su için. Eğer çok fazla acıkırsanız 1 meyve yiyin.

– Yemeklerde, öğünlerde, içeceklerde kullandığınız şeker ve tuz miktarını azaltın ve tamamen bırakmayı tercih edin.

– İstediğiniz yiyecekten yiyin fakat kalorisi yüksek olan yiyeceklerin sadece bir parça tadına bakmak için tüketin ama devamını getirmeyin.

– Dans edin. Dans etmek tüm vücudun aynı anda çalışmasını sağladığı için kolay kilo vermenize yardımcı olacak yöntemlerden biridir.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet yapmak, diyet yapmadan kilo vermek, diyet yaparken nelere dikkat etmeli, diyet yapmadan kilo vermek, diyet yapmadan kilo verme yöntemleri, diyetsiz kilo vermek, nasıl kilo verebilir, sağlıklı kilo vermek, kilo verme yöntemleri, hızlı kilo verme, diyet yapmadan kilo verilir mi, kilo verirken nelere dikkat etmeli, diyet ürünleri, kilo kontrol ürünleri