Elma Sirkesi Zayıflatır mı ?


Günümüzün en büyük sağlık problemlerinden olan obeziteye karşı her gün yeni araştırmalar yapılmaktadır. Bu süreçte kendini gösteren ürünlerden biri de elma sirkesidir. Elma sirkesi içeriğinde bulunan potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır açısından da oldukça zengindir. İçeriğinde bulunan materyaller sayesinde vücuda detoks etkisi verir ve hazmı kolaylaştırır. Yüksek kan şekerini düşürme özelliği vardır. Bu da dengelenmiş kan şekeri sayesinde oluşan anlık yeme isteklerini azaltacak ve kilo kontrolü konusunda fayda sağlayacaktır.Ayrıca organik elma sirkesi içesine ekleyeceğiniz aynı ölçüde doğal gül suyu ile cilt temizleme toniği elde etmiş olacaksınız.

 

Elma sirkesi kullanarak zayıflamak istiyorsanız dengeli ve düzenli beslenmeye başlamanız gerekir. Normal bir insanın günlük alması gereken kalori miktarı 1200’dür. Bu kalori hesabını yaparken günlük alınması gereken protein,karbonhidrat ve yap dengesi düzgün ayarlanmalıdır. Bu diyete destek olarak elma sirkesi kullandığınızda kilo kaybı olacak ve bedensel incelme olarak da aynadaki görüntünüze yansıyacaktır. Elma sirkesi kullanarak bir ayda 8 kiloya kadar zayıflamak mümkündür.

Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır ?

Elma sirkesi ile diyetinizi desteklemek istiyorsanız düzenli olarak kullanmanız gerekiyor. Tavsiye edilen yöntem ise sabahları kahvaltı öncesi 1 bardak ılık suya 1 yemek kaşığı organik yani doğal elma sirkesi ekleyerek güne başlamalısınız. Diğer öğünlerde ise yemekten yarım saat önce yine aynı şekilde 1 bardak ılık suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi şeklinde olmalıdır.

Her Elma Sirkesi İşe Yarar mı ?

Elma sirkesi doğal fermente edilmiş olursa daha etkilidir. Genelde market raflarında görmüş olduğumuz birçok elma sirkesi doğal değildir. Organik elma sirkesi tercih ettiğinizde daha etkili sonuçlar alacağınız kesindir.