Evde Yapabileceğiniz Saç Maskeleri

Kadınlar için saç sağlığı ve saç bakımı oldukça önemli konulardan biridir. Saç bakımına dikkat eden ve sürekli saç bakımı konusunda ilgili bakım yapan bayanlar bazen zaman bulamadıkları için saç bakımlarını ihmal ettiklerini ve bu nedenle saçlarının yıprandığını söylerler. Özellikle günlük yaptığımız yanlış saç bakımı tekniklerinden dolayı oluşan bu saç problemleri saçların kırılmasına, cansız ve mat görünmesine neden olmaktadır.

Özellikle yanlış saç bakım ürünü kullanılması yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Saç yapınızı ve saç derinizi tanımadan aldığınız şampuanlar, saç kremleri ya da saç maskeleri saçlarınızın sağlıklı olmasından çok yıpranmasına neden olabilir. Bu konuda güvenilir markaların kullanılmasıda önemli olan diğer konulardan biridir. Eğer saçlarınız yağlı ise daha mat görünmesini sağlayacak ve yağ oranını dindiren saç bakım ürünleri kullanmanız daha doğru olacaktır. Eğer saçlarınız çok mat ve cansızsa daha hacimli ve daha parlak görünmesini sağlayacak saç bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında evde hazırlayacağınız bazı saç maskeleri ile saçlarınızın sağlığını koruyabilir daha hacimli ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saç Parlamasına Yardımcı Maske
1 çay kaşığı balı, 4 bardak sıcak suda eritin. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra hazırlamış olduğunuz suyu saçlarınızın dibine çok fazla değdirmeden uçlarına doğru uygulayın. Daha sonra durulama yapmadan saçlarınızı kurutun. Parlaklığı görünce şaşıracaksınız . 

Ballı Saç Bakım Kremi 
1/2 fincan balı 1/4 fincan saf zeytinyağı ile karıştırın. Saçlarınız normal kuruluktaysa yalnızca 1 yemek kaşığı yağ katın. Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra başınıza bir bone takıp yarım saat bekleyin. Saçlarınız şampuanla yıkadıktan sonra durulayın. Kuru saçlarınızın canlanıp parladığını göreceksiniz.

Saç Dökülmelerine Karşı Maske

*1 Rendelenmiş soğan 
*2 Tatlı kaşığı hint yağı 
*2 Tatlı kaşığı çörek otu yağı 
*1 Çay kaşığı çam terebentin 
Haftada 1 gün saç diplerine sürüp,streç filmle sarıp yarım saat kadar bekleyin.Yıkarken arıtıp soğuğa yakın ılık suyla yıkayın.

Ballı Canlandırıcı Saç Bakımı

* 1 orta boy avokado (soyulmuş ve çekirdekleri çıkarılmış)
* 2 yemek kaşığı bal
Ufak bir kasede malzemeleri ezerek karıştırın. Saça masaj yaparak uygulayın. 20-30 dakika bekletin. Her zaman yaptığınız şekilde saçınızı yıkayın.

Zeytin Yağlı Saç Maskesi

* 5 yemek kaşığı zeytinyağı

* 2 adet yumurta

* Bone

Evde sürekli kullanmadığınız bir kaba 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 adet yumurtayı birbirine karıştırıp saçınıza fırça yardımıyla sürünüz. Boneyle saçınızın her yerini hava almayacak şekilde kapatınız. Sürdükten 20 dakika sonra saçınızda boneli bir şekilde bekletiniz. Daha sonra bol suyla durulayıp saçınızı kurutunuz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

saç bakımı, saç sağlığı, evde saç bakımı, evde saç maskesi yapımı, saç maskesi tarifleri, parlak saçlar için ne yapmalı, saç dökülmelerine karşı ne yapmalı, sağlıklı saçlar