Hamburger kilo aldırır mı?

Hamburger kilo aldırır mı sorusunun cevabı nerede ve nasıl yapıldığına göre değişir. Evde yapımı ve fast food olarak tüketilen hamburgerler kalori bakımından değişmekte. Sadece kalori olarak değil sağlık açısından ettiği etki de değişmekte.

Fast food hamburger

İçerisindeki ürünlerin kızartılma şekilleri oldukça tehlikelidir. Biliyorsunuz ki fast food ürünleri fazla yağda pişirilir. Obezitenin ilk sebebi olarak artan fast food tüketilmesi olarak görülür. İçindeki malzemelerden hariç kullanılan soslar ve yağlar daha da tehlikeli hale getirmektedir.

Klasik boy 1 adet et hamburgerin kalorisi 263,40’dır. Tavuk hamburger ise 448 kalori içerir. Yanında tüketeceğiniz kola, soslar ve patates kızartması hariç.

Hamburgerin içerisinde bulanan protein ve karbonhidratlar sağlık açısından sorun teşkil etmese de pişirildiği yağ ve pişirilme şekli obezite başta olmak üzere birçok sağlık problemine sebep olur.

Ev Yapımı Hamburger

Eğer hamburger yeme istediğinizi bastıramıyor ve canınızı aşırı derece de hamburger istiyorsa, kendiniz evde kalorisi az ve daha sağlıklı hamburger yapabilirsiniz.

Köfteyi ya da tavuğu ızgarada pişirirseniz daha sağlıklı olacaktır. Bir ekmeğin çeyreği kadar ekmeğe köftenizi ya da tavuğunu koyup üzerine yeşillik koyabilirisiniz. Ama yine de diyette iken elinizden geldiğince uzak durun.

Hamburger kilo yapar mı?

Evet, kilo yapar. Hem de hızlı ve sağlıksız kilo almanıza sebep olabilir. Eğer diyette iseniz ve kilo vermek istiyorsanız kesinlikle uzak durun. Hatta hiç yemeyin. Ama yukarıda da belirttiğimiz gibi kendinize hakim olamıyorsanız evde kendiniz yapın ve yiyin.

Bize bu kelimelerden ulaştınızhamburger ekmeği kilo aldırır mı, burger king kilo aldırırmı, diyette burger king yemek, mcdonalds kilo aldırırmı, diyette hamburger, hamburger kaç kalori