Kilo Aldıran Besinler Nedir? Hangileridir? Zayıflama kürü Tarifi

KİLO ALDIRAN BESİNLER NEDİR?

Günümüzde kilo almak çok basit ve hızlıdır. Ancak aldığımız kiloları vermek ise oldukça eziyet verici bir durumdur. Bu kiloları almamızın kolay yolu ise dengesiz ve yanlış beslenmeden kaynaklı olabilir. Bir çok kişi besinleri faydalı diyerek çokça tüketmekte neyi ne ama.la kullanıldığını bilmeden tüketmektedir.

Bu besinler her ne kadar vücut için sağlıklı vitaminleri karşılasa da bir yandan da vücut için kötü bir etken oluşturmaktadır. Kilo alırken aynı zamanda göbek, bel ve bacak gibi yerlerde de kilolar artarken görüntü açısından pek de hoş durduğu söylenemez.

Bunun için sağlıklı olarak tüketmek veya gündelik hayatta tükettiğiniz besinlere ara  vermelisiniz. Aslında kullandığımız meyve ve sebze kilo alımına sebep olmaz ama onun haricinde kullandığımız hazır gıdalar veya fazla şekeri karbonhidrat size kilo aldırarak sağlığınızı da tehdit altına almaktadır.

Bu besinlerin kullanımına dikkat ederseniz kilo almayı da engelleyebilirsiniz.

KİLO ALDIRAN BESİNLER

Kilo aldıran besinler arasında genellikle hazır gıdalar yer almaktadır. Örneğin ;

MEYVE SUYU;

Pek çok markette satılmakta olan aslında doğal olarak üretildiği söylense bile ne kadar doğal olduğu tartışma konusu olan meyve suyu çeşit çeşit eksrtaları ile karşımıza çıkmaktadır.

Meyvenin kendi şekeri ile beraber ilave olarak da şeker katılmakta ve bu kilo alımını hızla arttırmaktadır.

Dışardan hazır almak yerine evde doğal meyve suyu hazırlayabilir ve tüketebilirsiniz. Böylelikle hem kilo almaz hem de daha sağlıklı bir vücuda kavuşmuş olursunuz.

YAĞLI BESİNLER;

Yağlı besinler en çok kilo aldıran besinler arasındadır. Yağlı besinler vücuttaki yağ miktarını da arttırarak çok daha hızlı bir şekilde kilo aldırmayı sağlar.

Patates kızartması, soğan halkası veya diğer yağlı besinleri tüketmek oldukça zararlıdır. Sadece vücudun değil organlarında yağlanmasını sağlayarak daha kötü sonuçlar doğmasını sağlar. 

Yağlı besinler çoğunlukla göbek bölgelerinde kendini belli eder. Eğer göbeğinizin çıkmasını istemiyor ve çirkin bir görüntü oluşmasını istemiyorsanız. Yağlı besinlerden uzak durmalısınız.

HAMUR İŞİ YEMEKLER;

Ev hanımlarının en ok yaptığı ve aslında etrafa zarar dağıtan besin olan hamur işi yemekler kilo alımını hızla tetiklemektedir. Bunun yanı sıra genelde karbonhidrat olarak da bilinmektedir.

Hamur işlerinde beyaz un ve şekerin çokça kullanılması nedeniyle vücuttaki kilo artımı hızlanacak ve yağlarında oluşmasını sağlayacaktır.

Beyaz un ve şekerin azaltılmasıyla daha hızlı bir şekilde zayıflamanız mümkündür.

Hamur işlerinin kesilmesi demek gündelik hayatta ekmeğinde kesilmesi demek değildir. Her şeyin azı karar fazlası zarardır.

ZAYIFLATAN DİYET KÜRLERİ NELERDİR?

Yukarıdaki besinler tükettiğiniz taktirde vücut çok daha hızlı bir şekilde kilo alacaktır ve ortaya çok daha ciddi sağlık sorunları çıkacaktır. Bunun için de hem daha hızlı hem de daha sağlıklı zayıflamanızı sağlayacak kür tarifleri bulunmaktadır. En    bilindik kür tarifi ise;

Malzemelerin başlıca olarak; biraz zencefil, 1 tane salatalık, 1 tane limon ve birazcık nane yaprağı ve yanında 1 tane de salatalık bulundurarak bu kürü hazırlamanız mümkün.

Öncelik olarak limonları ince dilimler halinde doğramalısınız. Daha sonra salatalığı da ince şeritler halinde doğrayınız. Ve suya koyunuz.

Naneleri bütün şekilde zencefilinde soyulmuş haliyle beraber suyun içine atın. Bu hazırladığınız kürü 1 gece boyunca bekletmeniz gerekir. Bir gece beklettikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kürü sürekli olarak tüketmeniz gerekmez. Sadece ara öğünlerde tüketmeniz yeterli olacaktır.

Bu şekilde kilo aldıran besinleri de daha dikkatli bir şekilde kullanırsanız hem kilo verip hem de kilo almayı durdurabilirsiniz.