Ramazanda Kilo Vermenin Yolları ve Ramazan Diyeti

Ramazan ayı tüm neşesi ve bereketiyle yaklaşıyor. Her sene olduğu gibi bu senede Ramazan ayında pek çok kişi orucunu tutacak. Peki oruç tutarken nasıl beslenmeliyiz. Sağlıklı ve kilo almadan Ramazan ayını nasıl geçirmeli ne şekilde beslenmeliyiz bu konuda uzmanlar ne diyor birlikte araştıralım. Öncelikle Ramazan ayında kilo vermek ve dinç bir bünyeye sahip olmanın imkansız olmadığına inanın. Eğer dengeli ve sağlıklı beslenirsek hem kilo verebilir hem de sağlıklı bir beslenme süreci geliştirmiş oluruz. Peki beslenme uzmanları ve diyetisyenler bu konuda neler söylüyor.

ramazan-diyeti

Uzmanlar öncelikle mutlaka sahura kalkılmasını tavsiye ediyor. Bu kilo almanızın önüne geçecektir. Yemek yedikten sonra en az 40 dakika uyanık kalınmasını öneriyor. Yatmadan hemen önce bol su içerek bağırsak sağlığına önem gösterilmesi gerektiği vurgulanıyor. Hafif ve yağlı olmayan karbonhidrat içermeyen besinler tercih edilmesi üzerinde duruluyor.

Mide iftarda ve sahurda tıklım tıklım doldurulmamalı metabolizma iftar vakitlerinde yavaşlıyor eğer hızlı yemek yenirse bu tansiyonun yükselmesine neden olabilmektedir. İftar ve sahurda kilo almamak için nasıl beslenilmelidir

saglikli-kilo-vermek

-Tok tutan besinler yenilmelidir.Yumurta, balık, tavuk miktarı ve ölçüsü abartı olmayacak şekilde tüketilmelidir

-Kalorisi az olan tatlılar tercih edilmelidir.

– Su tüketimi azalacağından ve metabolizma yavaşlayacağından dolayı kabızlık sorununu aşmak için probiyotik besinler, fermente sebzeler ve kefir ile bağırsak sağlığına yardımcı olunmalıdır. Ev yoğurdu ve lifli gıdalara öncelik verilmelidir.

-İftarda ve sahurda besinler iyi çiğnenmeli ve çok sıcak olmamalıdır.

-Sahurda daha çok kahvaltılık menemen, omlet ve yeşillik türleri tercih edilmelidir

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

ramazanda kilo vermek kadınlar kulübü, ramazanda 10 kilo verdim, ramazanda zayıflayanlar, ramazan diyeti 20 kilo, zayıflatan ramazan diyeti, ramazanda 8 kilo verdim, oruç tutarak 1 ayda kaç kilo verilir, meditasyon ile zayıflayanlar, telkinle zayıflama yorumları, telkinle zayıflama kadınlar kulübü