Teff Tohumlu Çay İçmek için 4 Sebep! Teff Tohumlu Çay Nereden Alınır?

Gluten, tam tahıllarda bulunan bir bileşiktir. Glütene duyarlılık, bir dizi hormonal, oto-immün ve sindirim bozukluğuna yol açar. Teff taneleri glutensizdir, bu da hassas olanlar için harika bir alternatiftir.

Çoğu tam tahıllar ayrıca fitik asit içerir. Bu asit önemli besinlerin emilimini engeller. Ne yediğinizi izliyorsanız, geçişi teff tahıllara dönüştürün. Hatta çay yerine Teff tohumlu çay için. Bugün ki yazımızda teff tohumlu çay içmeniz için geçerli sebepleri yazacağız.

1-Teff tohumunun besin yoğunluğu

Teff batıda popüler olmayabilir, ancak dünyanın geri kalanı bu tahılları bir süper gıda olarak görüyor! Çünkü teff aşırı derecede besin maddesidir! Teff, dengeli miktarda sekiz esansiyel amino asit içerir. Amino asitler, proteinin yapı taşlarıdır. Bu besinler kas gelişimini onarır ve teşvik eder. Teff taneleri ayrıca kalsiyum, manganez, fosfor, demir, bakır, alüminyum, baryum ve tiamin gibi temel mineraller ile yüklenir. Aynı zamanda tahıl ürünlerinde yaygın olmayan C vitamini açısından da zengindir.

2-Glutensizdir

Bu yazıya daha önce değinildiği gibi, Teff taneleri sıfır gluten içerir. Bu, çölyak hastalığına yakalanan veya herhangi bir yan etki olmaksızın teneke taneler tüketebilen maddelere karşı toleranslı kişiler anlamına gelir. Teff taneleri, glütensiz bir yaşam tarzını benimseyen insanlar için tam tahıllara daha sağlıklı bir alternatif oluşturmaktadır.

3-Kilo Kaybını Teşvik Eder

Azaltılmış boyutu ile aldanmayın, teff yüksek miktarda diyet lifi içerir. Bu madde bağırsak hareketini düzenlemede etkilidir ve kilo kaybını destekler. Ayrıca sizi daha uzun süre hissetmenizi sağlar, bu yüzden fazla yorulmazsınız. Bu daha hızlı kilo kaybına yol açar!

4-İçerisinde 22 adet şifalı bitki bulundurur

Teff tohumlu çay içindekiler ; teff tohumu, bamya çiçeği, biberiye, funda, yeşil kahve, sandalos sakızı, kitre, zamkı, tarçın, mate yaprağı, kuşburnu, yeşil çay, kuinoa tohumu, chia tohumu, barut ağacı kabuğu, aspir tohumu, Lepidyum, mac, kiraz sapı, limon otu, acai bitkileri bulunmaktadır. Bu bitkiler tek tek araştırıldığında kilo verme üzerindeki etkileri görülebilir.

Teff Tohumlu Çay Nereden Alınır?

Teff tohumlu çay yoğun içeriği ile kilo vermek isteyenlerin dikkatini çekmiş durumdadır. Peki, teff tohumlu çay sipariş edebileceğim site neresidir. Sizlere güvenilir site olarak önereceğimiz site www.tefflifesiparis.com sitesidir. Bu siteden güvenilir bir şekilde siparişinizi verebilir ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Teff Tohumlu Çay ilaç değil, TAKVİYE EDİCİ GIDADIR!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Teff Tohumlu Çayı, Teff Tohumlu Çayı  nedir,Teff Tohumlu Çayı fiyati, Teff Tohumlu Çayı, Teff Tohumlu Çayı yan etkileri, Teff Tohumlu Çayı kullanıcı yorumları, Teff Tohumlu Çayı nasil kullanilir, Teff Tohumlu Çayı nedir, Teff Tohumlu Çayı zararlari, Teff Tohumlu Çayı çay kullananlar, Teff Tohumlu Çayı zayıflama çayı, Teff Tohumlu Çayı, Teff Tohumlu Çayı bitki çayı, Teff Tohumlu Çayı cay, Teff Tohumlu Çayı çay, Teff Tohumlu Çayı Facebook, Teff Tohumlu Çayı sipariş, Teff Tohumlu Çayı satış, Teff Tohumlu Çayı yorumları

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.